Місія організації – профілактика ВІЛ / СНІД / ІПСШ та туберкульозу серед уразливих груп населення (Споживачів наркотиків і жінок секс бізнс) Покращення рівня життя людей, яких торкнулася проблема залежності і обмеження свободи.

Наші цінності:

 • Демократичне врядування — залучення членів організації до прийняття рішень.
 • Чутливість / орієнтація на потреби наших клієнтів – чітка орієнтація на потреби вразливих верств населення, швидка ідентифікація і реагування на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.
 • Командний підхід і надійність у виконанні своїх зобов’язань перед членами організації, партнерами і донорами.
 • Позитивний імідж і згуртованість – єдиний підхід в роботі, розвиток команди як професіоналів та однодумців, робота на загальний результат.

Для реалізації нашої діяльності ГО «Клуб» Еней »в своїй роботі поєднує кілька основних підходів:

 •  формування співпраці з медичними установами;
 •  подолання стигми та дискримінації до уразливих груп;
 •  професійний підхід в організації послуг для цільових груп;
 •  гнучкість в реагуванні на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.

Девіз нашої команди: отримав допомогу сам (безкоштовно) -Допоможи іншому (безкоштовно)

Принципи, якими ми керуємося в роботі:

 • повагу до клієнта
 • пропаганда безпечної поведінки
 • відсутність розмежувань по соціальному статусу, статі, фізичного і психологічного стану, віросповідань і політичних поглядів; толерантність;
 • залучення представників цільових груп до соціальної роботи за принципом «рівний рівному»;
 • комплексний підхід до вирішення проблеми вживання наркотиків, який включає в себе раціональне поєднання первинної профілактики, зниження шкоди і реабілітації;
 • об’єднання зусиль і налагодження партнерства з громадськими та державними організаціями, медичними установами та фізичними особами у вирішенні проблем вживання наркотиків, ВІЛ / СНІДу
 • конфіденційність і анонімність інформації, яку нам довіряють; відкритість до співпраці.

Цільові групи з якими працює організація:

 • особи, які вживають наркотики і їх найближче оточення;
 • жінки, що надають секс послуги за винагороду
 • умовно засуджені за злочини, пов’язані з вживанням наркотиків;
 • колишні засуджені жінки;

Стратегічний напрямок діяльності організації:
Скорочення випадків інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними хворобами (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед найбільш уразливих груп населення.

«Клуб ЕНЕЙ» був заснований в 1993 році ініціативною групою людей для надання братської підтримки і можливості ділитися досвідом, силами і надіями з тими людьми, які вже давно не кайфують від наркотиків. У 2000 р. ГО «Клуб« Еней »офіційно себе зареєстрував і почав свою діяльність більш масштабніше. За допомогою МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ / СНІД в Україні» ГО «Клуб Еней» успішно реалізує проекти за напрямом «Профілактика ВІЛ / СНІД / ІПСШ серед уразливих груп населення, таких як ЖКС та СІН. Метою проектного напрямку ГО «Клуб Еней» є зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції / ІПСШ, ТБ, інших небезпечних інфекцій та супутніх захворювань шляхом проведення комплексу заходів щодо зменшення ризику.

Громадська організація «Клуб« Еней »почав надавати таки послуги, як експрес-тестування на ВІЛ, сифіліс, гонорею, хламідіоз, гепатити В і С, послуги мобільного амбулаторії, надання консультаційної допомоги такими лікарями-фахівцями, як дерматовенеролог, інфекціоніст, гінеколог, психолог , а також соціального працівника. Крім цього Громадська організація «Клуб« Еней »здійснює серед уразливих груп населення обмін шприців, безкоштовне надає презервативи, лубриканти, спиртові серветки, інформаційно-освітні матеріали, інформує про організації, що надають інші різноманітні послуги, про реабілітаційні центри, захист прав споживачів наркотиків та осіб , що надають секс-послуги.

Також ГО «Клуб« Еней »регулярно організовував і здійснював безкоштовну вакцинопрофілактики гепатиту В. Громадський центр (ком’юніті)« Клуб «Еней» організовує дозвілля, тренінги, інформаційні заняття, а також групи самодопомоги для осіб, які постраждали від вживання наркотиків. З 2001 року Громадська організація «Клуб« Еней »бере активну участь в реалізації Державної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, а також Київської міської комплексної Програми протидії зловживанню алкоголем та наркотичними речовинами. В рамках програми організація проводить обмін шприців та роздачу презервативів та інформаційних матеріалів.

Програма зменшення шкоди серед споживачів ін’єкційних наркотиків ВІЛ інфекції в “Клубі« Еней »стартувала в 2001 році з річним охопленням 800 осіб. У 2014 р .. Річна охоплення складає більше 5000 чоловік. За весь час реалізації програми обміну шприців організацією охоплено понад 15 000 споживачів ін’єкційних наркотиків.

Громадська організація «Клуб« Еней »проводить обмін шприців у вуличних пунктах (у аптек, в місцях скупчення наркоспоживачів), на стаціонарних пунктах (на базі ком’юніті-центрів), вторинних центрів (безпосередньо в місцях розповсюдження та вживання наркотичних засобів) за допомогою мобільних бригад . Також ГО «Клуб» Еней »проводить Профілактику ВІЛ, ІПСШ серед осіб, що надають сексуальні послуги за вознаграждніе (РКС) З 2002 року організація проводить профілактичну роботу (консультування з безпечної сексуальної поведінки, роздачу презервативів, засобів особистої гігієни та інформаційних матеріалів, перенаправлення до фахівців, тестування на ВІЛ, ІПСШ, вірусні гепатити).

Профілактика серед РКС стартувала в 2002 з річним охопленням 200 осіб, в 2014 охоплення становить 2000 осіб. За час роботи напрямком охоплено понад 6000 працівників комерційного сексу. Послуги для даної групи ризику піддаються місцях їх роботи (траси, сауни, квартири і т.д.).

Життя всіх людей є рівноцінним. Рівень уразливості людей до ВІЛ / СНІД підвищується через існуючу соціальну нерівність, причинами якої є, зокрема, бідність і порушення прав людини. Кожен має право на доступ до необхідної інформації і послуг. Люди повинні мати доступ до точної і вичерпної інформації про профілактику ВІЛ, комплексні профілактичні програми, і ті ініціативи, які сприяють самовизначенню, гідності та підвищенню якості життя для людей, що живуть з ВІЛ, а також для груп з найбільшим ризиком ураження або впливу на поширення ВІЛ / СНІД. Кожен має право на отримання догляду та лікування від СНІДу, а також право на відповідні послуги охорони здоров’я та соціального захисту, включаючи лікуванням і паліативним доглядом за людьми, що живуть зі СНІД. ГО “Клуб” Еней намагається все це здійснювати і робите це не словом а ділом.