Активісти вимагають від Світового банку врятувати життя людей з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом!

23 листопада 2015 року о 09:30 перед будівлею Світового банку (м. Київ, Дніпровський узвіз, 1, активісти Представництва Фундації АНТИСНІД – США в Україні – AHF (AIDS Healthcare Foundation) та інших пацієнтських неурядових організацій провели акцію протесту. Мета – домогтися від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу і визнати правду, що українці є бідними. А відтак, ані держава, ані пацієнти не можуть купувати ліки за такими самими цінами, як купують їх, приміром, в Бразилії чи Китаї.

На сьогодні, не зважаючи на економічну кризу, девальвацію гривні та зниження рівня достатку населення, Україна віднесена Світовим банком до групи країн «з середнім рівнем доходу». Це передовсім впливає на формування цін з боку міжнародних фармкомпаній, адже для країн більш заможних встановлюються більш високі ціни на ліки. Також, міжнародні донори використовують ярлик «середнього рівня доходів» аби виправдати скорочення фінансової допомоги. Наприклад, Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією надає менше фінансування для груп країн в залежності від класифікації їх доходів. В результаті, країни з середнім рівнем доходу, які мають велику частку глобального тягаря ВІЛ та туберкульозу, тепер мають менше грошей для боротьби з епідеміями. Об’єктивна оцінка статусу України та віднесення її до країн «з низьким рівнем» доходу, на думку активістів, допоможе знизити ціни на ліки, збільшити рівень міжнародної допомоги, а відтак врятувати тисячі життів пацієнтів зі смертельними недугами, в тому числі з ВІЛ/СНІД та туберкульозом.

Подібні акції протесту під офісами Світового банку пройшли зараз у багатьох країнах світу, таких як Перу, Мексика, США, Китай, Камбоджа та Швейцарія.

Facebook
Google+
Twitter
VK
OK
WhatsApp
Email
Telegram