ДІЯ амфетаміну НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

Для того щоб зрозуміти скільки амфетамін тримається в крові, необхідно розібратися, що ж відбувається, коли він потрапляє в організм. Принцип дії і будова амфетаміну нагадує гормональні речовини, зазвичай виділяються при стресових ситуаціях. Це адреналін, норадреналін і дофамін. Однак є особливості його метаболізму, які і обумовлюють звикання до цього виду наркотику.

  • На відміну від стресових гормонів, амфетамін набагато більш стійкий до ферментативному розпаду. Тому він і знаходиться в крові досить довгий час, і до того ж здатний до накопичення.
  • Крім того, дана речовина проникає в нервову тканину, що також характерно для адреналіну.
  • У таблетованій формі амфетамін практично не руйнується в шлунки і кишечнику, зате легко відбувається його всмоктування в кров.
  • У терапевтичних дозах це психотропний засіб зберігається в організмі і діє протягом 2-8 годин.
  • Важко насправді визначити, скільки виходить амфетамін з організму. Багато що залежить від дозування та тривалості вживання, потрібно враховувати також в кожному індивідуальному випадку особливості метаболізму. Іноді для повного очищення може знадобитися до 4 тижнів, а у деяких він може не визначатися в крові вже через 7 днів.

У багатьох випадках для виявлення наркотичної речовини призначається аналіз сечі. Скільки в сечі тримається амфетамін? Якщо вживання було одноразовим, то факт прийому речовини буде визначатися близько 8 днів. При постійному прийомі цей термін збільшується до декількох місяців, але, як уже було сказано, все залежить від індивідуальних особливостей. Так, при надмірній вазі, який часто з’являється у тих, хто відчуває залежність і регулярно використовує амфетамін, його поява в сечі можна визначати ще довгий час після того, як людина перестане приймати цей засіб.

Передозування
Передозування амфетаміном, як і будь-яким наркотиком, може закінчитися трагічно. Під час її настання відбувається порушення в роботі практично всіх органів і систем, які є в організмі. Але, перш за все, страждає головний мозок, печінка, нирки, серце і органи легеневої системи.

Під час передозування може статися зупинка серця або дихання. Слід попередити, що такий стан може настати навіть в тому випадку, якщо людина спробувала наркотик в перший раз, а іноді таке буває і у наркоманів зі стажем.

Ознаки передозування з усіма витікаючими наслідками можуть проявитися навіть при використанні незначної дози амфетаміну. Це відбувається в тому випадку, якщо людина володіє слабким здоров’ям і має хронічні захворювання. У таких випадках шкода амфетаміну збільшується в багато разів.

Для передозування характерна втрата слуху, розвиток аритмії і інфаркту міокарда. При надходженні речовини внутрішньовенним шляхом може настати тромбоз, емболія, крововилив в мозок. Найчастіше виникають галюцинації.

Если розділіті всі симптоми, Які віклікає передозування амфетаміном, по впліву на Різні системи, то виходом, что Зміни будут следующие:

  • Серцево-судинна система. Почастішання пульсу, болю в грудній клітці зліва, колаптоїдний стан (різке падіння тиску, втрата свідомості), спазм судин, інсульт.
  • Нервова система. Підвищення температури, ейфорія, порушення сну, неспокій, гіпервозбужденіе, судомний синдром, поява нав’язливих рухів, марення, розлад координації.
  • Вегетативні прояви. Посилене виділення поту, розширення зіниць, тремор кінцівок, почастішання дихання, відчуття повзання «мурашок» по всьому тілу і голові.

Смерть дуже часто настає при поєднанні амфетаміну з іншими наркотичними речовинами. Лікарі нерідко констатували факт летального результату, коли пацієнт приймав цей психостимулятор з кокаїном.

Подібні порушення можуть тривати стільки, скільки тримається амфетамін в організмі. Тому при прояві симптомів передозування слід неодмінно відразу ж звернутися за допомогою.

У ЧОМУ ШКОДУ амфетаміну
Тривале застосування амфетаміну призводить до того, що людина перестає нормально спати, у нього відсутній апетит. Шкода амфетаміну також виражається в авітамінозі, сухості шкірних покривів, шкірній сверблячці, появі депресії. У чоловіків, які постійно вживають амфетамін, розвивається імпотенція.

Нерідко цей наркотик викликає психози, які виражаються в параної, різного роду галюцинації.

Але дія амфетаміну на організм на цьому не закінчується. Він викликає психічну і фізичну залежність. Несприйнятливість до такого препарату виникає досить швидко, а це означає, що людина для отримання бажаного ефекту поступово збільшує дозу, дійшовши до тієї межі, коли настає передозування.