Дії марихуани НА ВНУТРІШНІ ОРГАНИ

Всупереч поширеній думці про абсолютну нешкідливість використання марихуани, є клінічні спостереження, які стверджують зворотне. Так на що впливає марихуана?
Потрібно відзначити, що в коноплі міститься більше 400 різних хімічних сполук. Наркотичний вплив на організм вона має завдяки вмісту каннабіоідов, а їх різновидів в цій рослині налічується близько 60. Всі ці речовини є жиророзчинними сполуками, тому потрапляючи в організм, вони здатні до накопичення в жировій тканині, статевих органах, клітинах головного мозку. Це дозволяє їм діяти на організм навіть під час скасування прийому наркотику, поступово вивільняючи і руйнуючи його.

Перш за все, потрібно відзначити, що цей вид наркотику, як і будь-який інший, може викликати фізичну і психічну залежність. Все залежить від тривалості та частоти використання.

ВПЛИВ марихуани на МОЗГ
При тривалому застосуванні відзначаються зміни в багатьох органах. Так, наприклад, вплив марихуани на мозок полягає в порушенні інтелектуальних здібностей, гальмуванні розумових процесів, і зниження логічного мислення. Багато курців відзначають виникнення у них сильних і тривалих за часом головних болів, які погано піддаються корекції анальгетическими засобами. Іноді відзначається нудота. Довготривале вживання марихуани призводить спочатку до функціональних, а потім і до структурних змін клітин головного мозку.

При впливі цієї наркотичної речовини спостерігається рухова розгальмування, потреба в постійному переміщенні, розмові. У стані спокою у наркомана відзначаються неприродні пози. Крім того, знижується реакція на будь-які подразники і порушується координація рухів. У людини, яка курить марихуану, помітно знижується ступінь сприйняття, і виявляються серйозні труднощі при необхідності виконати ряд послідовних дій.

ЯК ДІЄ МАРИХУАНА НА СЕРЦЕВО-СОСОУДІСТУЮ СИСТЕМУ?
Вплив марихуани на серце полягає в посиленні його роботи, почастішання пульсу і підвищення навантаження. Добре вивчено кардіотоксичність каннабіоідов. У наркоманів часто виникають різні порушення ритму і провідності, розвивається стенокардія та кардіоміодістрофія, через порушення метаболізму серцевого м’яза. Для людей з самого початку вираженою серцевою патологією така пристрасть може виявитися смертельним.Как влияет на давление марихуана? Курение приводит к повышению или к понижению системного давления, которое потом может при отмене возвращаться к нормальным показателям. Однако, если наркотик применяется часто, цифры остаются высокими и могут привести к развитию инсульта или инфаркта, а резкое его снижение может привести к обморочному состоянию. В основе скачкообразного давления лежит нарушение сбалансированной работы симпатической и парасимпатической нервной системы, а также механизма центральной регуляции. Все это также может привести к развитию сиенокардии и сердечной недостаточности.

ВПЛИВ НАРКОТИКУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ
Основним гормоном, який визначає чоловічу силу і можливість зачаття дитини, є тестостерон. При курінні його вироблення помітно знижується, і це відбивається у впливі марихуани на потенцію. У підлітковому віці пристрасть може викликати навіть порушення розвитку статевої функції. Вплив марихуани на сперму полягає в зниженні загальної кількості сперматозоїдів, зменшення їх рухливості і поява великої кількості змінених клітин.

Крім того, в жіночих органах активна речовина цього наркотику накопичується, впливаючи на процес овуляції. Вплив марихуани на зачаття у жінок відбувається і через центральні механізми – в результаті кількість зрілих яйцеклітин знижується, а ймовірність завагітніти достатньо низька.

Вживання марихуани в період вагітності призводить до вираженої інтоксикації у плода, це закінчується розвитком аномалій при виношуванні, викиднів і передчасних пологів. Процес народження загрожує всілякими ускладненнями, а ймовірність появи немовляти з вираженими відхиленнями розвитку і низькою вагою при курінні марихуани в п’ять разів вище, ніж при алкоголізмі.

Токсична дія марихуани також може передавати дитині при годуванні з материнським молоком.

Вплив марихуани на печінку полягає в посиленні навантаження на цей орган, в зв’язку з чим може розвиватися хронічний гепатит або цироз.

Вживання марихуани частіше, ніж при курінні звичайних сигарет, викликає розвиток легеневої патології. Це можна пояснити відсутністю фільтра в самокрутки і трубках, які використовують для вживання даного наркотику.